brąz jest stopem

Brąz jest stowarzyszonym stopem, składającym się głównie z miedzi, bezątwidalnie z 12–12,5% cyną, a czasami z dodatkiem różnych metali (takich jak Al, mangan, nikiel lub cynk) oraz ogólnie niemetalowych lub metaloumi, takich jak arsen, fosfor lub półprzewodnik. Dodatki te okazują się rozprzestrzenianiem się stopów, które będą trwalsze niż sama miedź lub wytwarzają inne pomocne właściwości, takie jak sztywność, plastyczność lub obrabialność.


Ilość archeologii, podczas której brąz był najtrudniejszym metalem w powszechnym użyciu, jest rozumiana ze względu na epokę brązu. początek epoki brązu w Republice Indii i zachodniej Eurazji jest umownie datowany na połowę IV tysiąclecia p.n.e., a do pierwszego tysiąclecia p.n.e. w Chinach; [1] gdzie indziej to po trochu rozwijać się w różnych regionach. Po epoce brązu nastąpiła epoka żelaza, począwszy od około 1300 pne i osiągając większość Eurazji przez około pięćset pne, choć brąz nadal jest znacznie bardziej szeroki niż to jest we współczesnym świecie.


Ponieważ historyczne przedmioty były zazwyczaj produktem mosiądzu (miedzi i cynku) i brązów o zupełnie innych kompozycjach, modne złoże i opisy starszych obiektów stopniowo używają uogólnionego terminu "stop miedzi" zamiast


Używa

Brąz, lub stopy brązu, jak i mieszaniny, były używane do monet na dłuższą ilość. Brąz był szczególnie odpowiedni do stosowania w osprzętach łodzi i statków przed szerokim zatrudnieniem stali nierdzewnej ze względu na połączenie wytrzymałości i odporności na korozję słoną wodą. Brąz jest nadal niezwykle wykorzystywany w śmigłach okrętowych i łożyskach zanurzonych.


W XX wieku, półprzewodnikowy materiał został wprowadzony, ponieważ podstawowy pierwiastek stopowy, dzięki czemu stowarzyszony stop stopniowy z szerokim zastosowaniem w biznesie, a zatem głównym typem wykorzystywanym w nowoczesnych statuach. Rzeźbiarze mogą lubić brąz dzięki przygotowanej ręczności pręta lutowania z brązu silikonowego, który pozwala na dopasowaną kolorystykę naprawy wad w odlewach. Al jest dodatkowo stosowany do strukturalnego metalu miedzi-stopu bazowego.


Jest dodatkowo szeroki używany do odlewania rzeźb z brązu. kilka wspólnych stopów brązu ma dziwaczną i niezwykle fascynującą właściwość, która lekko wzrasta przed ustawieniem, dlatego wypełnia się najdrobniejszymi szczegółami formy. Elementy z brązu są mocne i zwykle używane do łożysk, klipsów, złączy elektrycznych i przychodzi.


Brąz dodatkowo ma strasznie niskie tarcie przeciwko odmienne metale, tworząc to konieczne dla armat przed modne tolerancji, gdziekolwiek kule armatnie w przeciwnym razie trzymać w lufie. [22] jest nadal szeroko stosowany w tych dniach do sprężyn, łożysk, tulei, łożysk pilotowych przekładni samochodowych i podobnych okuć, i jest szczególnie powszechny w łożyskach małych silników elektrycznych. brąz jest szczególnie odpowiedni do łożysk precyzyjnego i jest. jest dodatkowo wykorzystywany w instrumentach strunowych i strunach fortepianowych.


W przeciwieństwie do stali, brąz ogarnięty twardą powierzchnią nie generuje iskier, w ten sposób (wraz z miedzią glucynową) jest stosowany do tworzenia młotów, młotków, kluczy i różnych wytrzymałych narzędzi, które mają być wykorzystywane w atmosferze wybuchowej lub w obecności płoni zapłonu. Brąz jest stosowany do tworzenia wełny z brązu do zastosowań rzemieślniczych wszędzie tam, gdzie materiał ścierny odbarwiłby dąb.


Brąz fosforowy jest stosowany do śmigieł statków, instrumentów muzycznych i styków elektrycznych. [23] Łożyska są zazwyczaj produktem z brązu ze względu na jego właściwości cierne. Jest pełen oleju, tworząc zastrzeżony oilit i podobny materiał do łożysk. stop miedzi jest niezwykle pracochłonny i odporny na zużycie i jest stosowany do łożysk i maszyn, które