Wybór najlepszego stopu żeliwa

Trudno jest zdecydować, kiedy najlepiej jest iść ze stopem brązu lub stopem mosiądzu, bez względu na to, co jest końcowe dla odlewów żeliwnych. Odpowiedzią na rozstrzygnięcie tej debaty jest wiedza o tym, jak działają różne stopy brązu i jak odnoszą się one do końcowego wykorzystania twoich odlewów.


Najpierw przejdźmy do zalet stopu brązu w porównaniu ze stopem mosiądzu. Możesz nie myśleć, ale istnieje kilka rzeczy o Brąz, które sprawiają, że bardziej praktyczne niż Brass. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z tych korzyści:


Największą zaletą stopu brązu nad stopem mosiądzu jest to, że jest on silniejszy. Powodem tego jest to, że można użyć większej ilości stopu dla mniejszej masy metalu. Oznacza to, że części będą mocniejsze, a części wykonane z innych metali (takich jak stal) nie wytrzymają również odlewania mosiądzu.


Kiedy zdecydujesz, że musisz iść ze stopem brązu nad stopem mosiądzu, następne pytanie, które powinno się pojawić, to czy powinieneś iść z czymś wykonanym w całości z brązu. Mimo, że Mosiądz ma taką samą liczbę korzyści jak brąz, trudniej jest kontrolować siłę jest często kruche.


Jeśli zdecydujesz się iść ze stopem mosiądzu zamiast brązu do końca, masz jeszcze większy wybór, aby. W rzeczywistości istnieje kilka różnych rodzajów stopu brązu, które są używane w różnych zastosowaniach. Na przykład, można użyć brązu z aluminium, tak aby był w stanie podjąć na obu elementów, lub można użyć brązu ze stali, dzięki czemu może on amać na inne elementy, takie jak niklowanie.


Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie jesteś ograniczony przez jaki rodzaj stopu brązu używasz do swoich projektów. Można również użyć stopów brązu wykonanych z różnych rodzajów stali.


Stal jest niezwykle wytrzymała i trwała. Ponieważ może wytrzymać wysokie temperatury, może wytrzymać wiele rzeczy, trzymając się przed wieloma innymi elementami, co sprawia, że jest to tak przydatny stop dla wielu rzeczy. Istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać, choć przy wyborze stopu stali do odlewów żeliwnych choć:


Największą wadą stosowania stopu stali w odlewach jest fakt, że będzie on droższy niż inne opcje. Jest to jednak coś, co można łatwo kontrolować, gdy wiesz, jak wybrać stop stali. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:


Jeśli jesteś w stanie kontrolować, jakiego rodzaju metalu używasz do odlewów masz zamiar zaoszczędzić pieniądze i czas, jak również. Jest to ważne, ponieważ odlewanie żeliwa może być bardzo skomplikowaną rzeczą, aby uzyskać prawo.