tuleje tulejowe ze stali hartowanej

Brąz może być wszechstronnym i zwykle używanym materiałem na tuleje, ponieważ występuje w kilku stopach i składach.


Tuleje z brązu lub łożyska z brązu są wyczerpujące i wydajne, w porównaniu z tulejami mosiężnymi, które są bardziej miękkie i dodatkowo po prostu odkształcają się. Dlatego tuleje z brązu mają dłuższą żywotność niż tuleje z mosiądzu. Są odporne na wstrząsy i uderzenia, zużycie i korozję.


Potrzebują zewnętrznej substancji smarującej, na przykład smaru lub oleju, podczas instalacji i podczas eksploatacji, aby zmniejszyć tarcie i zużycie.


ZASTOSOWANIA TULEI BRĄZOWYCH

Są one dodatkowo zwykle wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych o niskiej prędkości, dużych obciążeniach i ciężkich warunkach oraz maszynach do produkcji żelaza i stali, przetwórstwie spożywczym, formowaniu wtryskowym, maszynach samochodowych, maszynach do robót ziemnych, pompach i różnych gałęziach przemysłu.


Dwa popularne materiały tulei z brązu i ich zastosowania obejmują:


Oilite: tuleje z brązu żyzne za ropę naftową ukształtowały złą obróbkę metalurgii. Zastosowania zależą od rodzaju stosowanego oleju i będą dostosowane do maszyn szybko i wolnoobrotowych, maszyn wysoko i zwężających naczynia oraz zastosowań związanych z żywnością.

Miedź: najczęściej AN stop brązu z cyną, metalem lub liczbą atomową 14, stopy te mają wysoką odporność na korozję, co czyni je idealnymi do zastosowań morskich.

Popularne style obejmują tuleje bezolejowe ze stopu brązu o numerze atomowym 6, tuleje z brązu z kołnierzem i tuleje z brązu.