Metryczne tuleje stalowe

Metryczne tuleje stalowe są dostępne w dwóch gatunkach, standardowej i zaawansowanej. Zaawansowane tuleje stalowe są znacznie twardsze niż standardowe tuleje stalowe i są wykonane tak, aby wytrzymać wyższy poziom zużycia. Gatunek zaawansowany jest trwalszy i bardziej wytrzymały niż gatunek standardowy i może wytrzymać jeszcze większe zużycie, dzięki czemu będzie trwał przez lata. Nie pęka i nie pęka tak łatwo, jak klasa standardowa.


Dostępne są dwa główne typy stalowych tulei redukcyjnych - tuleje redukcyjne ze stali nierdzewnej i teflonowe tuleje redukcyjne. Tuleje ze stali nierdzewnej są dostępne w każdym możliwym kształcie i rozmiarze; i dla każdej dostępnej grubości i typu materiału. Te tuleje ze stali nierdzewnej są szeroko stosowane w samochodach wyścigowych z wyższej półki, ponieważ nie tylko zmniejszają obciążenie stóp kierowcy&# 39, ale służą również jako środek do poruszania samochodu do przodu w przypadku zderzenia.


Chociaż debatowano, że tuleje redukcyjne ze stali nierdzewnej są bezpieczne, lepiej polegać na sprawdzonych badaniach, jeśli chodzi o jakąkolwiek część samochodową. Metryczne stalowe tuleje są szeroko stosowane w przemyśle wyścigowym w celu zmniejszenia wibracji i zwiększenia stabilności koła. Te tuleje są bardzo niezawodne i wytrzymałe, co czyni je idealnym wyborem dla kierowców wyścigowych.


Tuleje są używane w samochodach wyścigowych przez cały czas, a po raz pierwszy zostały użyte w 1937 roku przez Mercedes-Benz. Dzięki unikalnemu zastosowaniu tulei mogą one wytrzymać ogromne obciążenia bez pękania lub złamania.


Metryczne stalowe tuleje są trwałe i bardzo niezawodne. Ze względu na swoją mocną konstrukcję i fakt, że są bardziej odporne na nadużycia, są używane od dłuższego czasu w branży wyścigowej.


Są niezwykle popularne wśród kierowców wyścigowych ze względu na ich ciężki charakter i tuleje redukcyjne ze stali nierdzewnej, które działają jak amortyzator pneumatyczny. Prawidłowo zamontowane zapewniają idealne dopasowanie i blokują się na miejscu podczas jazdy, co pozwala kierowcy bez wysiłku nałożyć odpowiednią ilość siły.


Tuleje o wysokich parametrach są produkowane ze stali mierzonej w gramach na cal kwadratowy (GSM). W przypadku stosowania stalowych tulei istnieje mniejsza odporność na zużycie i rozdarcie, ponieważ powierzchnia tulei nie będzie z czasem bardziej płaska, jak w przypadku wielu innych materiałów. Ponadto tuleje metalowe oferują większą możliwość cięcia i pracy, dlatego są tak popularne.


Wszystkie te elementy razem sprawiają, że samochód o wysokich osiągach jest tak wyjątkowy, ale to porównanie stylów nie wyjaśnia całej historii. Ważniejszym faktem jest to, że należy patrzeć tylko na karoserię samochodu z metrycznymi stalowymi tulejami, ponieważ prace wykończeniowe wykonane na pojeździe i ilość czasu spędzonego na samochodzie to wszystko kulminacja tego, jak samochód wygląda. Bez wykończenia stalowych tulei metrycznych ogólny kształt samochodu nie będzie wyglądał tak dobrze.