Tuleje stalowe - przewodnik dla kupujących

W przypadku, gdy jeszcze nie zdałeś sobie z tego sprawy, zwykła stara tuleja stalowa ma przejść metamorfozę. Stare tuleje stalowe staną się nowymi tuleiami nylonowymi. Jeśli ta koncepcja nie jest wielkim błyskiem w twoim umyśle, to być może chciałbyś dowiedzieć się więcej o stalowych tuleiach. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie tej zmiany i co to oznacza dla właściciela firmy. Wystarczy spojrzeć na następującą dyskusję i sprawdzić, czy Cię interesuje:


Kilka lat temu liderem rynku były tuleje, łożysko poddane obróbce pod wysokim ciśnieniem, które były również określane jako łożyska stalowe. Ale teraz mamy innego lidera na rynku. Nazywane są pyroslide 1100. Te tuleje stalowe mają wysokie obciążeniazache i są odporne na wysokie temperatury, korozję, rdzewienie, uszkodzenia ogrzewania i skurcz w wysokich warunkach ciepła i zimna.


Istnieją cztery główne rodzaje tulei i są one klasyfikowane jako teksturowane lub stałe. Teksturowane tuleje z brązu są zazwyczaj wykonane ze stali, która została stopowana z niewielką ilością cyny, co sprawia, że metal można wygijnieć tak, że może być formowane w skomplikowane kształty. Cząstki cyny, które są obecne w stali zakłócają jej zdolność do przewodzenia energii elektrycznej w związku z tym; po zainstalowaniu tych tulei mają tendencję do luźne, a tym samym pozwalają na różne poziomy napięcia, aby przejść przez nich. Może to spowodować szorty w urządzeniach.


Ostatnim istotnym czynnikiem wpływającym na łożyska stalowe są warunki pracy. Łożyska stalowe są jednak trwałe i wytrzymałe; nie są one zaprojektowane tak, aby były odporne w ekstremalnych warunkach pracy. W takich warunkach pracy w łożyskach stalowych staną się słabe. W wyniku osłabienia mogą odczuwać zmęczenie i wypalić.


Patrząc na tuleje stalowe dla precyzyjnego przewodnika wyboru kołków, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Najpierw musisz spojrzeć na materiał. Upewnij się, że jest wykonany z najlepszego materiału. Należy pamiętać, że istnieją pewne tuleje wykonane z materiałów, które mogą łatwo pękać pod wpływem stresu, a następnie są inne, które mogą cierpieć pęknięcia zmęczeniowe. Poszukaj najlepszej jakości i wytrzymałości w materiałach użytych do krzesła.


Następnie spójrz na projekt. Aby zmniejszyć tarcie, konstrukcja tulei stalowych powinna być taka, aby miały niski poziom obrotu i sztywność o dużej prędkości. Przy niskim ruchu i dużej prędkości będą w stanie absorbować uderzenia. Tuleje o dużej prędkości są zaprojektowane z większą powierzchnią; w związku z tym, projekt jest w stanie wchłonąć wpływ więcej.


Nareszcie, należy wziąć pod uwagę warunki pracy. Różne operacje będą wymagały różnych materiałów. Na przykład, podnośniki pin będzie wymagać stalowych zębatych, podczas gdy wciągnik jest w stanie korzystać z drewna lub aluminium szczypce. Skok pionowy będzie wymagał wysokiej hartowanej stalowych zębatych i lekkiej aluminiowej zgięcia. Skonsultuj się z producentem, aby upewnić się, że kupowane części są w stanie wykonać w określonych operacjach.