Co to są tuleje stalowe?

Jak działa rdzeń ferrytowy?

Tuleje stalowe to te, które składają się ze stali i gumy. Są one generalnie używane w samochodach napędzanych olejem napędowym, a ich konstrukcja jest taka, że ​​z łatwością mogą wytrzymać ciepło i ciśnienie wytwarzane przez silniki. Ich główną funkcją jest ochrona łożysk przed zużyciem, ponieważ działa jak hermetyczne uszczelnienie między łożyskiem a tłokiem.


Tuleje stalowe składają się z dwóch rodzajów, a mianowicie ze stali formowanej na zimno i stali do formowania na gorąco. Pierwszy typ jest uważany za lepszy od drugiego, ponieważ zapewnia doskonałe dopasowanie do łożysk silnika. Stal formowana na zimno jest zwykle mieszaniną stopionego metalu, wody i tlenku żelaza, które po podgrzaniu są przeciskane przez formę. Proces ten może zająć nawet pięć dni, w zależności od ilości materiału wymaganego do utworzenia nowego kształtu.


Gdy mieszanina osiągnie określoną temperaturę, twardnieje i staje się stalowa. Jeśli tak się stanie, metal stanie się kruchy i pęknie, gdy napotka inny przedmiot, taki jak kawałek metalu lub inna część ciała. Dlatego tuleje stalowe są bardzo skuteczne, ponieważ są w stanie utrzymać łożyska wewnątrz silnika, nie powodując jego uszkodzenia.


Istnieją różne style, które są używane do tworzenia tulei. Niektóre projekty znane są jako samochody lotnicze, tradycyjne i sportowe. Są one zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby każdego konkretnego samochodu i mogą pomóc w oszczędzaniu dużej ilości paliwa.


Styl, który jest bardziej powszechny w samochodach sportowych i samochodach z turbodoładowaniem, to te, które mają kształt podobny do karoserii samochodów i mają wygląd błotników. Jest to jeden z powodów, dla których są one preferowane w stosunku do tych, które są przeznaczone do pojazdów produkcyjnych.


Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie tulei, jest to, że powinny one spełniać wymagania różnych typów pojazdów, do których są przeznaczone. Oznacza to, że tuleje nie wpływają na osiągi pojazdu, a jedynie poprawiają jego ogólną wydajność.


Większość tulei występuje w różnych typach, w zależności od przeznaczenia. Te przeznaczone do samochodów wyścigowych są często dużo lżejsze niż te przeznaczone do pojazdów napędzanych benzyną.


Aby zapewnić ich solidność, są wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości, która nie może łatwo pęknąć pod wpływem nacisku. Dzięki temu po pewnym czasie nie będą wymagały wymiany. Oznacza to również, że jeśli będziesz musiał je na jakiś czas wymienić, nie będą one zbyt drogie.


Kupując tuleje ważne jest, aby sprawdzić, ile ich jest, aby upewnić się, że kupujesz tyle, aby było ich wystarczająco dużo, aby zaspokoić Twoje potrzeby. Jeśli jest ich zbyt wiele, możesz rozważyć zakup zestawu, który zawiera więcej.