Co to jest stalowa tuleja?

Kiedy sprzedawane są stalowe łożyska ślizgowe, można je nazwać tulejami tuleiowymi. Łożysko to metalowa tarcza służąca do mocowania wału koła. Łożysko obraca się, a wał i koło oddalają się od siebie pod wpływem obciążenia, które na nie zostało nałożone.


Tuleje tulei mają różne kształty i rozmiary. Podobnie jak w przypadku wszystkich procesów produkcyjnych, termin tuleja pochodzi od pierwotnego zastosowania tulei łożyskowych. Na przykład proces wytaczania polega na wypełnieniu kuli wypełniaczem, takim jak stal, w celu utworzenia wnęki w kształcie pierścienia.


Po uformowaniu kulki wypełniacz jest wkręcany w kulkę. Istnieje wiele różnych metod napełniania piłki. Najczęściej piłkę wbija się w płaską płytkę umieszczoną nad piłką. Tworzy to otwór w płycie, który można wywiercić i wypełnić wypełniaczem. Ta metoda wypełniania nazywana jest wierceniem kulkowym.


Kulka, która nie jest zbyt duża, aby zmieścić się w otworze, który już tam jest, nazywana jest wytaczaniem kulkowym. Tuleje łożysk kulkowych są używane w różnych zastosowaniach.


Obracanie jest czynnością polegającą na obracaniu nieruchomego obiektu z jednego kierunku w drugi. Tuleje tulejowe to rodzaj mechanizmu obrotowego piasty koła. Pomagają piaście koła obracać się bardziej efektywnie, łagodząc niepożądane naprężenia na piaście koła.


Zastosowanie stalowych tulei tulei oznacza, że ​​ciężar piasty koła nie musi przenosić takiego samego naprężenia jak w konstrukcji z łożyskiem kulkowym. W ten sposób stalowa tuleja działa jak sprężyna, która przeciwdziała naprężeniu wału piasty koła. W rezultacie następuje płynniejszy, łatwiejszy i wydajniejszy obrót piasty koła.


Dalszym zastosowaniem toczenia stalowych tulei są tuleje łopatkowe. Tuleje ostrzy są również używane na wałach wideł i skrzyniach biegów z łopatkami. Toczenie stalowych tulei jest stosowane w układach hydraulicznych, aby zapobiec przedostawaniu się wody pod elementy skrzyni biegów.


Wreszcie stalowe tuleje tulei są stosowane w łopatkach turbin hydraulicznych. Łopatki turbin hydraulicznych wykorzystują łopatki i wały, które obracają się jako całość. Wspierając wał, stalowa tuleja zapobiega ucieczce wału z piasty koła podczas jego obracania.