Analiza obecnej sytuacji przemysłu łożyskowego i perspektywy sytuacji gospodarczej w 2020 r.

I..Analiza stanu przemysłu łożyskowego

Łożyska są niezbędnym podstawowym elementem nowoczesnych maszyn i urządzeń. Azja ma 40% udziału w rynku, Oceania ma 31% udziału w rynku, Europa ma 25% udziału w rynku, Ameryka Północna ma 3% udział w rynku, a Ameryka Łacińska ma 1% udziału w rynku, poniżej przedstawiono analizę obecnego stanu przemysłu łożyskowego.

QQ截图20200407144516

Ponad 70% światowego rynku łożysk jest współdzielone przez osiem dużych międzynarodowych spółek grupy łożyskowej, w tym szwedzki SKF, niemiecki Asse i FAG Grupy Schaeffler, japoński NSK, NTN, Koyo Seiko, Minebea, Nachi, Amerykański Timken itp. Analiza przemysłu łożyskowego wskazała, że rynek wysokiej klasy światowego przemysłu łożyskowego jest zmonopolizowany przez wyżej wymienione przedsiębiorstwa, podczas gdy rynek low-end koncentruje się głównie w Chinach.


Według statystyk z analizy przemysłu łożyskowego, główny dochód z działalności chińskiego przemysłu łożyskowego od stycznia do grudnia 2019 r. wyniósł 222,549 mld juanów. W 2018 roku główny dochód z działalności gospodarczej wyniósł 274,1 miliarda juanów, co oznacza wzrost o 222,5 miliarda juanów z 51,6 miliarda juanów w 2009 roku. Stopa wzrostu związku wynosiła 18 %. Oczekuje się, że tempo wzrostu łożyska spowolni w przyszłości, ale ponieważ łożysko jest niezbędnym elementem różnych maszyn, tempo wzrostu nie będzie niższe niż tempo wzrostu PKB.


Z punktu widzenia wzrostu produkcji średnia stopa wzrostu produkcji w Chinach w 2019 r. wynosi 12,22%, a na dużą skalę gospodarczą została utworzona. Jednocześnie niezależny system innowacji oraz budowanie potencjału badawczo-rozwojowego poczyniły pewne postępy i stworzyły 97 norm krajowych i 103 przemysł maszynowy. Standardowe dokumenty komitetu standardowe i 78 łożyskowe składają się z standardowego systemu łożysk, który jest zgodny z normami międzynarodowymi. Wskaźnik przyjęcia norm międzynarodowych osiągnął 80% 7. Specjalizacja części i produkcja specjalizacji procesowej poczyniły ogromne postępy, znacznie wspierając gospodarkę krajową. .


Sądząc po sytuacji importowej, wzrost eksportu w Chinach był stosunkowo stabilny, a tempo wzrostu jest wyższe niż w przypadku importu. Nadwyżka w handlu importem i eksportem rośnie. W 2019 r. nadwyżka handlowa sięgnęła 1,550 mld USD. I porównać import i eksport łożyska cena jednostkowa. Różnica w cenie między chińskimi łożyskami importowymi i eksportowymi jest duża, ale różnica cen maleje z roku na rok, co odzwierciedla, że chociaż zawartość techniczna chińskiego przemysłu łożyskowego nadal ma pewną lukę w stosunku do poziomu zaawansowanego, nadal nadrabia zaległości.


Obecnie, chociaż rozwój chińskiego przemysłu łożyskowego osiągnął pewne rezultaty, istniejących problemów nie można ignorować. Najważniejszym problemem jest nadwyżka mocy produkcyjnych produktów z niskiej półki, podczas gdy produkty wysokiej klasy są nadal uzależnione od importu. Rozwój chińskiego przemysłu maszynowego i sprzętowego jest poważnie poza zasięgiem.


II..Perspektywy dla sytuacji gospodarczej w 2020 r.

Ze względu na skutki epidemii, przemysł łożyskowy będzie miał bezprecedensowe koryta w pierwszym kwartale. Jeśli epidemia w drugim kwartale może zostać opanowana i przywrócona, większość firm spodziewa się wznowienia pełnej produkcji i eksploatacji w drugim kwartale. W drugiej połowie roku, ze względu na stabilność podstaw gospodarczych Chin, produkcja regenerująca, budownictwo i inwestycje po epidemii przyniesie uwolnienie popytu na rynku i potencjalnego tempa rynku, a także przyniesie możliwości dostosowania strukturalnego i długoterminowej transformacji przemysłu łożyskowego.


W związku z tym rozwój przemysłu łożyskowego w 2020 r. pokaże bardziej oczywistą tendencję rozwojową od niskiego do wysokiego i stopniowego ożywienia. Jednocześnie należy jednak zauważyć, że obecna epidemia nie tylko miała duży wpływ na gospodarkę krajową, ale również miała duży wpływ na społeczność międzynarodową. Oczekuje się, że gospodarka światowa doświadczy znacznego spadku. W związku z tym w 2020 r. kryzys i możliwości współistnieją Dzięki wspólnym wysiłkom różnych przedsiębiorstw w branży oczekuje się, że różne wskaźniki ekonomiczne przemysłu łożyskowego mogą utrzymać poziom z ubiegłego roku.


(Źródła danych:China Report Hall)