Jakość łożyska jest dobra, naucz cię pięciu sztuczek do identyfikacji

Łożyska są ważną i nieodłączną częścią urządzeń mechanicznych. Nie jest przesadą nazywanie łożysk jako połączeń samochodów. W samochodzie nie tylko jego cztery nogi --- koła muszą używać łożysk, ale wszystkie obracające się części maszyny muszą obejmować łożyska. Jest to bardzo nieistotna, ale ważna rzecz w systemie przesyłowym.

Ze względu na duże obciążenie pracą i wysoki stopień zużycia wymiana łożysk jest stosunkowo powszechną rzeczą w konserwacji samochodów. Idąc po rynku części samochodowych, uważam, że jest tak wiele sklepów łożyskowych działających różnych marek, ale co z jakością sprzedawanych łożysk? Czy jest to autentyczna marka fabryczna oznaczona na opakowaniu? Poniżej przedstawiono kilka typowych metod identyfikacji jakości łożyska:

1.Is opakowanie zewnętrzne jasne:

W normalnych warunkach marka Zhengchang ma własnych dedykowanych projektantów do projektowania opakowań zewnętrznych i organizowania fabryk z warunkami produkcji, aby przejść produkcję, więc opakowanie z linii do kolorowych bloków jest bardzo jasne i jednoznaczne.

2.Is tam jakiś hałas:

Trzymaj tuleję wewnętrzną łożysko lewą ręką i obróć kurtkę prawą ręką, aby się obrócić, słuchając hałasu. Ze względu na zacofane warunki produkcji większości podrabianych produktów, całkowicie ręczną pracę warsztatową, nieuniknione jest, że zanieczyszczenia, takie jak piasek, będą mieszane w procesie produkcji i ukryte w korpusie łożyska, więc będzie hałasować podczas obracania. Jest to największa różnica w stosunku do prawdziwej marki fabryki, która ściśle egzekwuje standardy produkcji i działa na maszynach.

3.Czy druk stalowy jest klarowny:

Słowa marki, etykiety itp. Czcionka jest bardzo mała, ale większość produktów produkowanych przez fabrykę wykorzystuje technologię tłoczenia stali i są wytłaczane przed obróbką cieplną. Dlatego, chociaż czcionka jest mała, jest głęboko wpuszczona i bardzo przejrzysta. Czcionki podrabianych produktów są nie tylko niejasne, ze względu na szorstką technologię drukowania, czcionki unoszą się na powierzchni, a niektóre mogą być nawet łatwo usunięte ręcznie.

4.Czy na powierzchni znajduje się mętny olej:

Należy zwrócić na to szczególną uwagę przy zakupie importowanych łożysk. Ponieważ obecna technologia antykorozyjna w Chinach nie jest szczególnie w domu, łatwo jest pozostawić grube ślady oleju, gdy obróbka antykorozyjna odbywa się na korpusie łożyska, który jest lepki i gruby na dłoni, ale prawie nie widać na łożyskach importowanych z zagranicy Jeśli chodzi o ślady oleju antykorozyjnego, uprzejmy ekspert powiedział, że importowane łożyska pachniały nieco. Musiały być pod olejem antykorozyjnym, ale po prostu nie były widoczne.

5.Czy sfazowanie jest jednolite:

Tak zwane fazowanie łożyska, czyli przecięcie powierzchni poziomych i pionowych, ze względu na ograniczenia technologii produkcyjnej, podrobione łożyska nie są obsługiwane w tych rogach.