Łożyska bimetalowe są najłatwiejsze do zerwaniaŁożyska bimetalowe są najłatwiejsze do zerwania

bimetaliczne łożysko w pracy z powodu tarcia czasoprzestrzeni i tarcia łożyska zderzy się, powodując gorączkę pojawienia się zużycia, nawet "zabite", więc przy planowaniu łożyska bimetalowego należy wybrać produkcję bimetalicznego materiału łożyskowego z dobrą płcią łożysk tocznych, wybrać odpowiedni środek smarujący i przyjąć odpowiednie środki w celu zapewnienia poprawy struktury łożyska bimetalicznego do smarowania grubowarstwowego itp.

1. Korozja powierzchniowa: analiza spektralna wykazuje nieprawidłowe stężenie metali nieżelaznych; Widmo żelaza przedstawia wiele submikronowych cząstek zużywających się nieżelaznych składników metalowych; Nadmiar wody w Lube, przekroczenia wartości kwasowych.

2. Korozja osiowej szyi: analiza spektralna wykazała, że stężenie żelaza było nieprawidłowe, a w spektrum żelaza było wiele cząstek submikronowych, a olej był nadmiernie zwiększony lub przekroczono wartość kwasową.

3. Szczyt w szybie wału: widmo żelaza ma ziarno ścierne do cięcia żelaza lub granulki tlenku czarnego. Metaliczny wygląd można odmalować.

4. Zużycie grzbietu płytki: analiza spektralna wykazała, że stężenie żelaza było nienormalne, aw spektrum żelaza było wiele składników żelaza, które były cząstkami ścierania, wilgocią oleju i anomaliami wartości kwasowych.

5. Odporność na zewnętrzne obciążenia bimetalowe: widmo żelaza ma istniejące ziarno szlifujące, a elementem ściernym jest metal nieżelazny.

6. Płytki odpadają: widmo żelaza ma wiele dużych skal zmęczonych i oderwanych cząstek zużycia stopu i ziaren płytkowych.

7. Płytki płonące zawierające bimetal: w spektrum żelaza występuje wiele wielkoskalowych stopów i tlenków czarnego metalu.

łożysko bimetaliczne w warunkach smarowania płynem, powierzchnia ślizgowa jest olejem smarowym bez bezpośredniego kontaktu, może również znacznie zmniejszyć straty tarcia, a zużycie powierzchniowego filmu olejowego ma również pewną zdolność pochłaniania drgań. Ale początkowy opór tarcia jest większy. Część wału podparta nośnikiem bimetalowym nazywana jest szyjką wału, a część pasująca do szyjki wału nazywana jest skorupą łożyska. W celu polepszenia właściwości ciernych powierzchni nośnej, warstwa materiału odlanego na wewnętrznej powierzchni jest nazywana wkładką bimetaliczną. Materiał łożyskowy panewki łożyska i łożysk bimetalowych jest określany jako materiał bimetaliczny.

Ostatnia 1, siła oporu wynikająca z rozległości pompy śrubowej, na przykład, podczas instalowania łożyska bimetalicznego w łożysku bimetalowym pasuje do właściwej pozycji, aby zatrzymać pracę, aby zapewnić, że pierścienie (podkładki) opierają się na otworze lub ramieniu wału nie są zapakowane zbyt ciasno, ani nie osiągają wyznaczonej pozycji.

2. Siła siły może być przyłożona jak najdalej przez oś łożyska bimetalicznego. Pompa z tworzywa sztucznego wymaga, aby punkt siły był równomiernie symetryczny i gładki, a siła może być przykładana przez kulę lub równolegle do osi.

3. Unikaj siły toczącego się ciała. Pompa membranowa wymaga nałożenia pierścienia wewnętrznego na pierścień wewnętrzny (koło wewnętrzne) poprzez siłę zewnętrznego pierścienia.

Po zainstalowaniu łożyska bimetalowego w silniku głównym można stwierdzić, że zmierzona wartość wrzeciona została zmieniona. Podczas ciągłego pomiaru można stwierdzić, że po określonej liczbie obrotów zmiana zostanie powtórzona w przybliżeniu. Zmierz stopień dokładności obrotu cyklicznego, zmień w przybliżeniu powielany obrót, w celu "cykliczności" dokładności obrotu cyklicznego, wartość amplitudy zmienionej w quasi cyklu, jest dokładność rotacji cyklu jest słaba.

Produkcja precyzyjnych przyrządów w jednej elektrowni, typ bimetalowego wrzeciona łożyska 6202 / P2 i jego precyzja wciąż nie może sprostać wymaganiom, odważne szyjki wału i na wyścigu, aby zastąpić wewnętrzny pierścień i stalową kulkę, pomiar woskowego sekretu , aby wyrównać co trzy ziarna w grupie, każda grupa stalowej kulki jest oddzielona podnieść blisko 120 °, ze względu na zmniejszenie ciężkiej powierzchni obróbki, zmniejszyć ciężką powierzchnię mieszanki, jednocześnie poprawia sztywność osiową pary metalowy system łożyskowania, a także trzy największe ziarna i minimum trzy ziarna stalowej kulki prawie równo oddalone od siebie, oraz zwiększają precyzję obrotu łożyska bimetalicznego i spełniają wymagania precyzji przyrządu.