Jak przedłużyć łożysko bezołowiowe cyklu życiaJak przedłużyć łożysko bezołowiowe cyklu życia

1. Łożysko bezolejowe z łożyskiem

Urządzenie bezdętkowego łożyska jest prawidłowe, co wpływa na precyzję, długowieczność i działanie. W związku z tym należy omówić łożysko bezołowiowe ze stopu aluminium bez cyny, dział planowania i organizacji łożyska bezołowiowego z olejem, a sprzęt powinien zostać wykonany zgodnie ze specyfikacją pracy.

2. Wyrównanie i wyrównanie

beznarzędziowe urządzenie łożyskowe, jeśli nie jest starannie nastrojone, wyrównanie może spowodować, że łożysko bezolejowe zostanie poddane działaniu innego łożyska bezołowiowego z olejem, z mieszaniem i bez drgań. Mogą one przyspieszyć stosowanie łożysk zmęczeniowych i bezołowiowych i mogą uszkodzić użycie innych części maszyn. Ponadto dodanie oscylacji i konfliktów może znacznie zwiększyć zużycie energii i przedwczesne rzeczywiste ryzyko.

3. Podstawowe wykrywanie warunków

Przy stosowaniu czasu często sprawdzane są zewnętrzne warunki pracy łożysk bezolejowych, takie jak pomiar temperatury, drgań i hałasu itp. Przegląd oparty na regułach wcześnie wykryje potencjalne problemy i uniknie nieoczekiwanej nieciągłości maszyny, umożliwiając Plan produkcji powinien być realizowany sprawnie, z postępującą produktywnością i mocą zakładu.

Łożysko bezołowiowe o wysokiej dokładności obrotu, dobrej stali, wysokiej nośności, bez zużycia, wysokiej wytrzymałości. Oto niektóre z doświadczeń statycznego łożyska bezolejowego NTN w procesie konserwacji.

1. Urządzenie dławiące pory: (1). Wewnętrzne dławienie zmienia się na zewnętrzne dławienie, a manometr natychmiast zostaje dodany do manometru. Ułatwiają konserwację, szczególnie mogą być bardzo łatwe do prania regularnie, to wewnętrzne urządzenie dławiące nieporównywalne.

(2). Teoretyczna wartość współczynnika tłumienia beta wynosi 1,2 do 1,5, a 1.25 jest preferowane na podstawie lat doświadczeń. Podczas konserwacji, dokładność geometryczna głównego wału, geometryczna dokładność wału, współosiowy stopień, okrągłość i stożek są ściśle kontrolowane, aby zapewnić wartość beta. W zależności od nośności maszyny określa się wartość e (mimośrodowość wału głównego i centrum geometrycznego osi).

(3). łożysko bezołowiowe Gdy komora olejowa nie jest zamontowana na głównej osi, kolumna olejowa każdego wylotu musi być spójna (metoda obserwacji). Jeśli nie jest to zgodne, należy zmienić metodę zmiany średnicy otworu przepustnicy, aby zmienić natężenie przepływu. Na przykład kolumna olejowa lewej i prawej wnęki mieści się w przedziale 20 ~ 25 mm, a średnica otworu wynosi 0,25 ~ 0,4 mm. 3. Ulepszenie układu zasilania olejem: w układzie łożyska olejowego łożyska NTN wolnego od oleju reszta składników ma działanie ochronne na ciśnienie statyczne Łożysko wolne od oleju NTN z wyjątkiem filtracji wstępnej i dokładnej filtracji . Układ zasilania olejem został ulepszony w oparciu o oryginalny układ.

(1). łożysko bezołowiowe Przekaźnik ciśnienia wyjściowego i manometr po płycie przepustnicy (początkowo przed akumulatorem) pozwolą operatorowi zobaczyć wielkość ciśnienia i ciśnienia wnęki. Gdy różnica ciśnień jest większa niż pewna wartość, maszyna zatrzyma się natychmiast, aby uniknąć śmierci łożyska. Na przykład: ciśnienie 2MPa, ciśnienie poza jamą ustną 1,2 ~ 1,6 MPa, mniej niż 1,2 MPa zatrzyma się.

(2). Dodaj cyfrowe urządzenie wykrywające: statyczne wrzeciono łożyska NTN i łożysko bezołowiowe ma od 0,04 do 0,05 mm luzu, podczas którego olej ma pewną rezystancję, testując zmianę rezystancji, możesz znać wielkość szczeliny. Główna oś to jeden biegun, a oś to kolejny biegun, który mierzy zmienność oporu. Po przetworzeniu sygnału na alarm fotoelektryczny i wzmacniacz układu sterowania, kontroluj start-stop silnika wrzeciona, aby uniknąć tarcia między wałem a płytką.