Uwagi dotyczące mocowania łożyska bezołowiowegobeznarzędziowa informacja montażowa łożyska

łożyska bezdętkowe pod warunkiem smarowania płynem, powierzchnia ślizgowa jest olejem smarującym bez bezpośredniego kontaktu, może również znacznie zmniejszyć straty tarcia, a zużycie powierzchniowego filmu olejowego ma również pewną zdolność pochłaniania drgań. Ale początkowy opór tarcia jest większy. Część wału, która jest podtrzymywana przez bezolejowe łożysko, nazywana jest szyjką wału, a części pasujące do szyjki wału są znane jako łożysko. Aby polepszyć właściwości tarcia powierzchni nośnej, warstwa materiału na wewnętrznej powierzchni jest nazywana bezolejową powłoką łożyska. Materiał łożyskowy tulei łożyska i łożyska bezolejowego jest łącznie określany jako materiał ślizgowy bezsypkowy.

Ostatnia 1, siła oporu spowodowana zasięgiem pompy śrubowej, na przykład, podczas instalowania bezołowiowego łożyska w łożysku bezołowiowym pasuje do właściwej pozycji, aby zatrzymać pracę, aby zapewnić, że pierścienie (podkładki) twarzy opierają się na otworze lub końcu ramienia wału , nie są zapakowane zbyt ciasno, ani nie osiągają wyznaczonej pozycji.

2. Siła siły może być w miarę możliwości wykorzystana przez oś bezolejowego łożyska, co wymaga, aby punkt siły był jednolicie symetryczny i gładki oraz aby był przykładany przez kulę lub równolegle do osi.

3. Unikaj siły toczącego się ciała. Pompa membranowa wymaga nałożenia pierścienia wewnętrznego na pierścień wewnętrzny (koło wewnętrzne) poprzez siłę zewnętrznego pierścienia.

Kontrola dźwięku bezolejowych łożysk. Chińskie badania nad wibracją i hałasem łożysk bezolejowych stają się coraz bardziej związane z poziomem międzynarodowym.

Kierunek osiowy powstaje, gdy działa bezolejowe łożysko, wibracja zginająca promieniuje do przestrzeni, powodując drgania powietrza i powstaje hałas. Nawet bez olejowej powierzchni tocznej czystość i zużyty olej smarujący są idealne, ale ze względu na ruch elementu tocznego i sprężyste odkształcenie elementu tocznego i powierzchni styku bieżni, sprawia, że bezołowiowe łożysko wysyła ciągły, łagodny, miękki głos, Głos jest podstawą bezdźwięcznego szumu łożyskowego. Ten podstawowy hałas jest charakterystyczny dla łożysk bezolejowych i nie można go wyeliminować.

bezluzowe łożyska pozwalają na nieznaczny hałas podczas pracy, a jeśli hałas jest zbyt duży lub nienormalny hałas lub hałas, łożysko olejowe ma awarię. Przyczyna hałasu toczenia bezołowiowego łożyska jest skomplikowana. Jednym z nich jest zużycie pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego łożyska bezołowiowego. Z powodu tego zużycia relacja między łożyskiem olejowym a łożyskiem i wałem ulega zniszczeniu, powodując odchylenie osi od prawidłowej pozycji. Gdy łożysko bezolejowe jest zmęczone, powierzchnia metalu odpychająca i luz promieniowy łożyska bez oleju wzrośnie. Ponadto niewystarczalność łożyska olejowego w łożysku bezolejowym, powstawanie tarcia suchego i kruszenie bez udziału oleju mogą powodować nienormalny dźwięk.

beznarzędziowe łożyska noszone luźno po kuang, zachowuje obluzowanie, może również produkować różne samosmarujące bezołowiowe pierścienie łożyskowe, gdy agencja pracuje bez części olejowych, aby pozwolić na pewną temperaturę, gdy powłoka korpusu dotykowego nie powinna być gorąca jak zwykle i sugeruje, że temperatura łożyska oilless jest zbyt wysoka. Jakość środka smarnego nie spełnia wymagań lub pogorszenia, lepkość oleju jest zbyt wysoka; Zespół jest zbyt ciasny (szczelina); Beznablowy montaż łożyska zbyt mocno; bezdrzewny pierścień łożyskowy jest obracany na wale lub w powłoce; Nadmierne obciążenie; bezdętkowy uchwyt łożyska lub zrolowany korpus toczny. Od złuszczania, wgniecenia, rdzy, pęknięć i zużycia w pomiarze drgań łożyska bez zadziałania odbija się w wyglądzie, bez drgań przenoszących olej na uszkodzenia łożyska olejowego jest bardzo wrażliwy, dzięki zastosowaniu specjalnego bezdymowego łożyskowego testera drgań (częstotliwość analizator itp.) może zmierzyć wielkość drgań, dzięki punktom częstotliwości nie można wywnioskować z anormalnej sytuacji.

Ponieważ zmierzona wartość różni się od stanu użytkowania bezolejowego łożyska lub pozycji montażowej czujnika, konieczne jest wcześniejsze przeanalizowanie zmierzonej wartości każdej maszyny w celu określenia standardu oceny. Ponieważ bezołowiowe łożysko nawet przy niewielkich uszkodzeniach spowodowanych rozbiorem, jak na przykład wyjątek i nieregularność, a zatem z odgłosami urządzenia pomiarowego, może odróżnić, ZASTOSUJE urządzenie dźwiękowe, bezolejowe łożyska pracujące, aby sprawdzić rozmiar toczącego się dźwięku i jakości, uprzednio mają wpływ na zapobieganie. Jeżeli otwór oleju może bezpośrednio zmierzyć temperaturę pierścienia zewnętrznego łożyska nie zawierającego oleju, jest bardziej odpowiedni. Zasadniczo temperaturę łożyska bezołowiowego można wywnioskować na podstawie temperatury łożyska bezolejowego. Jeśli odpowiednia jest część smarująca i montażowa, temperatura łożyska oleju gwałtownie wzrośnie i wystąpi nienormalna wysoka temperatura, która musi przerwać działanie i podjąć niezbędne środki zapobiegawcze. Zwykle temperatura łożyska bezołowiowego zaczyna powoli rosnąć, gdy operacja zaczyna się, osiągając stabilny stan 1-2 godziny później. Normalna temperatura łożyska bezolejowego różni się od pojemności cieplnej, ciepła, prędkości i obciążenia maszyny. W razie potrzeby temperaturę roboczą łożyska bezolejowego można monitorować w dowolnym momencie za pomocą czujnika ciepła, a automatyczne drzwi alarmu lub zatrzymanie awarii wału zapłonowego wystąpią, gdy temperatura przekroczy wartość regulacji.