Bezagłowa naprawa i identyfikacja uszkodzeń łożysk

naprawa łożysk bezołowiowych i identyfikacja uszkodzeń

Aby utrzymać bezołowiowe łożysko pełne i zachować jego właściwą funkcję przez długi czas, konieczne jest zapewnienie utrzymania regularnej ochrony (sprawdzaj regularnie).

Dzięki odpowiedniemu sprawdzeniu czasu bardzo ważne jest wczesne wykrycie problemu, uniknięcie wypadku, wydajności postępów i oszczędności.

1, czysty

Po zdjęciu i obejrzeniu łożyska bezołowiowego służy do rejestrowania wyglądu łożyska ślizgowego. Inne, rozpoznaj ilość pozostałego smaru i wypróbuj smar, a następnie wyczyść łożysko bezołowiowe.

A, bezołowiowe łożysko to czysty i gruboziarnisty aluminiowy pierścień oporowy ze stali i dokładne mycie, i może być umieszczony na dnie zestawu brązu pojemnika z metalową ramą z siatki.

B. podczas czyszczenia usuń tłuszcz lub kleje z górnej części oleju. Teraz, jeśli przetaczasz olej w łożysku bezołowiowym, zwróć uwagę na uszkodzenia powierzchni spowodowane obcą materią.

C, w delikatnym myciu, powoli zwinąć olej bez oleju w oleju, należy nosić ostrożnie.

Powszechnie stosowanym środkiem czyszczącym jest olej obojętny i nie dający wody, olej napędowy lub olej, w zależności od zapotrzebowania czasami stosuje się również ług ciepły. Bez względu na rodzaj używanego środka czyszczącego, zawsze filtruj go i utrzymuj w czystości.

Po oczyszczeniu natychmiast pokryć łożysko bezołowiowe olejem antykorozyjnym lub smarem antykorozyjnym.

2. Sprawdź i sprawdź

Aby sprawdzić, czy łożysko olejowe bez łożyska olejowego może być używane od początku, należy dokonać przeglądu dokładności skali, dokładności obrotu, luzu wewnętrznego i powierzchni współpracującej, powierzchni tocznej, klatki i pierścienia uszczelniającego.

Ze względu na wyniki można go wykorzystać do identyfikacji nośników bez łożysk olejowych lub łożysk olejowych.

Kryteria oceny są różne w zależności od funkcji mechanicznej oraz głównego stopnia i okresu oglądania. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych uszkodzeń łożysko nie może być używane z ziemi i należy je wymienić.

1) pękanie i ubytek części olejowych.

2) zdejmij powierzchnię walca.

3. Metoda identyfikacji łożyska olejowego bez łożyska olejowego

Można uznać lub spekulować, że w operacji jest bezołowiowe łożysko i jest to bardzo ważne dla poprawy wydajności i oszczędności.

Główne metody identyfikacji są następujące:

1) rozpoznawanie przez dźwięk

Istnieje bogate doświadczenie w określaniu wymagań przez dźwięk. Konieczne jest przeszkolenie w rozpoznawaniu odgłosów bezbolesnego łożyska i dźwięków niosących ohele. W tym celu powinien to zrobić specjalista. Dźwięk bezołowiowego łożyska można usłyszeć wyraźnie na obudowie za pomocą drążka nasłuchującego lub nasłuchującego.

2) określić temperaturę roboczą

Metoda jest metodą identyfikacji porównawczej, która jest ograniczona do sytuacji, w których warunki pracy nie są zbyt zmienne. Istnieje zapotrzebowanie na serię rejestrów temperatury. Gdy wystąpi usterka, nie tylko wzrost temperatury, ale także nieregularna zmiana.

3) być zidentyfikowane przez smary

łożysko bezołowiowe służy do analizy pobierania próbek smarów i sprawdzania, czy jest on mieszany z ciałem obcym lub metalicznym proszkiem. Ta metoda jest szczególnie użyteczna w przypadku łożysk bezołowiowych lub dużych łożysk bezołowiowych, których nie można zaobserwować.

4. W pobliżu statycznego współczynnika tarcia, może wyeliminować pełzanie przy niskiej prędkości, a następnie zapewnić dokładność obróbki mechanicznej.

5. Może zmniejszyć wibracje, zmniejszyć hałas, uniknąć zanieczyszczenia i poprawić warunki pracy.

6. Łożysko bezołowiowe może być stosowane jako ruchoma folia w procesie operacyjnym, aby utrzymać efekt wału szlifującego.

7. Łożysko oilless jest wymagane dla twardości wału szlifierskiego, który może być użyty bez regulacji wału, a następnie zmniejsza trudność obróbki części.

8. Cienka struktura ściany i niewielka waga mogą zmniejszyć objętość mechaniczną.