Naprawa i leczenie zużycia gniazda łożyska

Jako najczęstszy problem z gniazdem łożyskowym, często występuje zużycie gniazda łożyska.


Metoda naprawy

Tradycyjna metoda na ogół wykorzystuje obróbkę skrawaniem po napawaniu do naprawy, a napawanie spowoduje, że powierzchnia elementu osiągnie wysoką temperaturę, powodując odkształcenie lub pęknięcie elementu, a uzyskanie rozmiaru poprzez obróbkę skrawaniem powoduje znaczne wydłużenie przestoju. Użycie polimerowych materiałów kompozytowych do naprawy na miejscu nie ma wpływu ciepła i nieograniczonej grubości naprawy. Odporność na zużycie produktu i koncesja materiału metalowego nie zapewniają naprawy i naprawy części naprawianych. Uderzenie, aby uniknąć możliwości zużycia. Naprawa na miejscu, aby uniknąć metod obróbki.

微信图片_202004211129034_副本

Proces naprawy

Zwykle wymagane są tylko cztery kroki:


1. Obróbka powierzchni, konieczna będzie naprawa powierzchni obudowy łożyska w celu usunięcia oleju i wilgoci;

2. Zharmonizować materiały naprawcze;

3. Nałożyć materiał, równomiernie nałożyć go na naprawioną część gniazda łożyska i mocno wypełnić;

4. Poczekaj aż materiał zestali się, możesz odpowiednio podgrzać powierzchnię materiału aby przyspieszyć utwardzanie materiału.

微信图片_202004211129033_副本

Ogólne zużycie gniazda łożyska można naprawić w ciągu 3-6 godzin, operacja jest prosta i łatwa do nauczenia, nie jest wymagany żaden specjalny sprzęt i specjalne szkolenie, a także oszczędza czas i wysiłek w porównaniu ze spawaniem laserowym i technologiami zgrzewania na zimno. Koszt to tylko 1/5 ogólnego kosztu naprawy 1/10, naprawy na miejscu zmniejszyły czas konserwacji sprzętu i koszty transportu.