Typ walcowni typu zawias przegubu uniwersalnego

Uniwersalne wrzeciono typu slider jest rodzajem uniwersalnego wrzeciona, które może przenosić duży moment obrotowy pod dużym kątem nachylenia. Jest szeroko stosowany w walcowni rurowej, walcowni średniej płyty, walcowni na zimno i na gorąco oraz walcowni profilowej. Istnieją dwie główne formy:


——Otwarty zawias:

Na płaskiej głowicy wzdłuż kierunku osiowego znajduje się długi rowek, który umożliwia montaż i demontaż płaskiej głowicy z kierunku osiowego, tak aby walcownia mogła zmieniać rolki z kierunku osiowego, a głowica wału rolkowego jest wykonana w kształcie płaskiej głowicy.


——Zawias zamknięty:

Otwór jest otwierany na płaskiej głowie, a płaska głowa, blok półksiężyca i głowica widelca są połączone kołkiem. Zawias zamykający można zdjąć tylko z boku (najpierw zdejmij sworzeń, a następnie wyjmij płaską głowicę razem z suwakiem). Ponieważ na głowicy widelca znajduje się otwór na widelec, siła głowicy widelca jest znacznie osłabiona.


Kontrola jakości głównych hut W przypadku, gdy roczna produkcja młyna płyt średnich i ciężkich znacznie przekroczyła zaprojektowaną moc, wydajność była stale zwiększana. W rezultacie obciążenie toczne młyna wzrosło, a rytm toczenia przyspieszył. W rezultacie wymagania dotyczące suwaka miedzianego wału uniwersalnego typu suwaka produkowanego przez łożysko Rongchang w Jiaxing są wyższe. Suwak miedziany nie tylko ponosi duże ciśnienie, tarcie i obciążenie udarowe, ale także cierpi z powodu kurzu, skali, wilgoci i wysokiej temperatury, W takim środowisku pracy bardzo trudno jest utrzymać dobre smarowanie suwaka miedzi, co często prowadzi do słabego zjawiska smarowania i ogrzewania, a nawet spalania wypadków pod dużym obciążeniem, co poważnie ogranicza płynny postęp produkcji i korzyści ekonomiczne. Dlatego też, jak zapewnić, że suwak miedziany ma dobre warunki smarowania i uniknąć wypadków stał się pilnym problemem. W związku z tym uniwersalny wał przesuwny typu suwaka produkowany przez łożysko Jiaxing Rongchang przedstawia zaktualizowaną konstrukcję konstrukcyjną i konstrukcję obwodu olejowego,


 (1)


Jego względna powierzchnia ślizgowa jest mniejsza - między blokiem półksiężyca a otworem wytaczającym widelec, między płaską głową a blokiem półksiężycowym, co poprawia żywotność miedzianej płyty ślizgowej i może osiągnąć 5-6 miesięcy.Zalety - w porównaniu z uniwersalnym wałem typu suwaka, jego głównymi zaletami są niewielkie zużycie, wysoka wydajność, duży moment obrotowy skrzyni biegów, długa żywotność i stabilna skrzynia biegów. Tam, gdzie to możliwe, preferowane powinno być połączenie krzyżowe uniwersalne. Obecnie przegub uniwersalny krzyża został znormalizowany (jb3241-83 itp.)