Podczas korzystania z łożyska bezołowiowego należy zwrócić uwagę na to, co to miejsce

Podczas korzystania z łożyska bezołowiowego należy zwrócić uwagę na to, co to miejsce
Łożyska bezołowiowe są drobnymi częściami i dlatego są bardzo ostrożne w ich użyciu. Nawet jeśli użycie łożyska o wysokiej wydajności, jeśli nie jest właściwe, nie może osiągnąć pożądanych wyników, a także łatwe do wykonania bezołowiowe uszkodzenie łożyska. Dlatego użycie bezołowiowego łożyska powinno uwzględniać:
Po pierwsze, przykleić do łożyska bezołowiowego i jego otoczenia czyste, nawet jeśli niewidoczny kurz w łożysku bezołowiowym, zwiększy bezolejowe zużycie łożysk, wibracje i hałas.
Po drugie, użycie urządzenia, aby być ostrożnym, nie pozwalają na silne stemplowanie, nie pozwalają młotek bezpośrednio uderzyć w łożysko oilless, nie pozwalają na przetaczanie przez ciśnienie transmisji.
Po trzecie, użycie odpowiednich i dokładnych narzędzi urządzeń, spróbuj użyć specjalnych narzędzi, spróbuj zapobiec użyciu materiału i krótkiego włókna i tym podobnych.
Po czwarte, aby uniknąć korozji bezołowiowego łożyska, bezpośredniego dostępu do bezołowiowego łożyska, aby zmyć dłonie potu i pokryć wysokiej jakości olejem mineralnym, a następnie zatrzymać działanie, szczególnie w porze deszczowej i latem, aby zwrócić uwagę na rdza. Jednak w niektórych specjalnych warunkach pracy, łożysko bezołowiowe może osiągnąć lepszą wydajność w tradycyjnych obliczeniach życia, szczególnie w warunkach niskiego obciążenia. Te specjalne warunki robocze występują wtedy, gdy powierzchnie toczenia (szyny i elementy toczne) są skutecznie oddzielone gładką warstwą oleju, a zanieczyszczenia mogą spowodować uszkodzenie wyglądu. W rzeczywistości, w idealnych warunkach, możliwa jest tak zwana trwała żywotność bezolejowa.
5, żywotność bezdętkowego łożyska, zwijanie życia bezołowiowego łożyska do liczby obrotów (lub pewną szybkość pracy w ciągu kilku godzin), definicja: w tym życiu bezogonowym łożysku, lub toczące się początkowe zmęczenie początkowe uszkodzenie (złuszczanie lub defekt). Ale zarówno w eksperymentach laboratoryjnych, jak iw zastosowaniach teoretycznych można wyraźnie zaobserwować w tych samych warunkach pracy, co samo pojawienie się tego samego niejonowego łożyska, życie teoretyczne jest bardzo różne. Ponadto istnieje kilka różnych definicji łożyska bezołowiowego "życie", z których jednym jest tak zwany "żywotność robocza", co oznacza, że bezolejowe łożysko może osiągnąć teoretyczne życie, zanim uszkodzenie zostanie spowodowane zużyciem, zwykle nie przez zmęczenie spowodowane zużyciem, korozją, uszkodzeniem uszczelki i innymi przyczynami.
łożyska bezołowiowe, bezołowiowe, które działają pod tarciem ślizgowym. Łożysko bezołowiowe działa płynnie, niezawodnie, bez hałasu. W warunkach płynnego smarowania, powierzchnia ślizgowa jest oddzielona olejem smarowym bez bezpośredniego kontaktu, ale również może znacznie zmniejszyć straty tarcia i zużycie powierzchniowe, folia ma również pewną zdolność pochłaniania drgań. Ale zacznij opór cierny. Wał podparty jest przez bezolejową część łożyska zwaną czopem, a część pasująca do czopa nazywana jest łożyskiem. Warstwa materiału zmniejszającego tarcie odlana na jej wewnętrznej powierzchni w celu poprawy właściwości tarciowych powierzchni płytki jest nazywana bezolejową okładziną łożyskową. Tuleja łożyskowa bezolejowa jest wspólnie określana jako materiał łożyskowy bezolejowy. Łożyska bezołowiowe są zwykle stosowane w warunkach pracy wymagających wysokiej prędkości, dużego obciążenia, wysokiej precyzji lub przerywanych.
bezołowiowa praca łożyska to występowanie tarcia ślizgowego; tarcie toczne zależy głównie od wielkości dokładności wykonania; a tarcie łożyska bez oleju zależy od wielkości bezsmarowego materiału ślizgowego łożyska. bezluzowe łożyska są zwykle samosmarującymi się powierzchniami roboczymi; bezołowiowe łożysko zgodnie z materiałem jest podzielone na niemetalowe bezołowiowe łożyska i metalowe łożyska bezołowiowe. Niemetalowe bezołowiowe łożyska, głównie bezklejowe łożyska z tworzywa sztucznego, bezcementowe łożyska z tworzywa sztucznego są zazwyczaj wykonane z lepszej jakości tworzyw konstrukcyjnych; Bardziej profesjonalni producenci są na ogół z inżynierii tworzyw sztucznych samosmarujących się zmodyfikowanych technologii, poprzez włókna, specjalne smary, szklane koraliki i tak dalej do samolubnych wzmocnionych modyfikacji technicznych tworzyw sztucznych, aby osiągnąć określoną wydajność, a następnie zmodyfikowane tworzywa sztuczne poprzez formowanie wtryskowe w siebie -plastyczne bezołowiowe łożysko z tworzywa sztucznego.