Dlaczego musisz iść do warsztatu, aby wykonać łożyska

Pójście na warsztat jest właściwie nieuniknionym etapem, którego niosąca osoba nie może obejść. Jako student mechaniki często słyszymy nauczycieli i poprzedników, którzy mówią: Musisz częściej chodzić na warsztaty. Dojrzali i progresywni, po co chodzić na warsztaty, co robić?


Pierwsza to warsztat obróbki skrawaniem. Czego musisz się nauczyć o obróbce skrawaniem?

1.Znajomość możliwości przetwarzania i zakresu przetwarzania różnych urządzeń przetwórczych

Sprzęt, który zwykle widzimy w zwykłych warsztatach takich jak tokarki, frezarki, strugarki, szlifierki, wytaczarki, wiertarki, wycinarki laserowe, wycinarki drutowe itp. Jakich procesów używają do obróbki i na ile można osiągnąć ich dokładność obróbki ?

Jaki jest stan tych urządzeń (czego można się łatwo dowiedzieć z Internetu), jaki jest stan i poziom Twojej fabryki, jaki jest stan i poziom tej branży w Twoim mieście, Są bardzo przydatne dla Twojego przyszły projekt produktu.


2. Znajomość technologii przetwarzania produktów

Na przykład, w jaki sposób zorganizowane są procedury przetwarzania, jakie narzędzia i osprzęt są potrzebne dla każdego procesu oraz w jaki sposób dostosowywane są parametry przetwarzania sprzętu.

Czy dokładność obróbki jest zgodna z rysunkami, jak sprawdzić, czy obrabiany przedmiot jest kwalifikowany, jakiego rodzaju narzędzia kontrolnego użyć do kontroli itp. Pytania te należy skumulować. Jest to również podstawa i zdrowy rozsądek podczas projektowania w przyszłości.


3. Dowiedz się, jak obsługiwać sprzęt do przetwarzania

Chociaż nie masz' nie musisz być bardzo biegły, musisz wiedzieć, jak to działa i pomyśleć o tym, jak obsługiwana jest struktura tych urządzeń.

Jeśli projektujesz te urządzenia, to jak sobie z nimi poradzisz, czy istnieje lepsza struktura i metoda obróbki niż teraz, w trakcie użytkowania urządzenia odkryj wady i zalety urządzenia, a następnie wchłoń i przekształć je w swoje własne umiejętności.

IMG_4605_副本

4. Naucz się popełniać błędy

W swojej karierze człowiek będzie popełniał wszelkiego rodzaju błędy, a refleksja nad tymi błędami jest kamieniem węgielnym postępu, ale popełnianie błędów wymaga kosztów, kto za Ciebie zapłaci, warsztat to nieszczęsny duch, dlaczego warsztatu, ponieważ koszt popełniania błędów z warsztatu jest najniższy.

Jeśli popełnisz błędy od początku R& D, przekonasz się, że koszt jest niezwykle wysoki, ponieważ wiele wzmacniaczy R GG; Błędy D nie zostaną wykryte do czasu montażu i uruchomienia sprzętu. W tej chwili większość kosztów została zainwestowana, a warsztat jest inny. Po prostu popełnij błąd w procesie i niejednokrotnie taki błąd zostanie zapisany, nawet jeśli nie zostanie zapisany, koszt nie jest zbyt wysoki, nadal jest akceptowalny.


5. Naucz się komunikować z innymi

Większość mistrzów robotników ma naturalną życzliwość i racjonalną komunikację. Mogą być niegrzeczni i prostolinijni, ale jeśli traktujesz się szczerze, możesz szybko zintegrować się z nowym środowiskiem społecznym.

Jednak niewinność i odwaga, które towarzyszyły nam od czasów studenckich, zostaną nieco zniszczone przez nieugiętą rzeczywistość, a wielu wykwalifikowanych pracowników w pewnym stopniu wprawi w zakłopotanie świeżo upieczonych studentów trudności techniczne.

Może to być częsty problem dla osób technicznych. Zawsze chcę znaleźć okazję, by pochwalić się swoimi umiejętnościami. To także okazja do wyrażenia siebie. Co więcej, jest to również bardzo radosne móc ugiąć tak zwanego GG; aroganckiego człowieka z nieba" ;. , Przynajmniej dla nich.


6. Pielęgnuj swoje profesjonalne podejście

Praca w warsztacie to nic wielkiego. Dla nowych studentów nieuniknione jest rozpoczęcie picia herbaty i mycie podłogi. W rzeczywistości jest to również metoda sprawdzania osobistych postaw. Tylko wtedy, gdy jesteś kompetentny w małych rzeczach. Szanse na duże rzeczy, więc każde małe zadanie jest drabiną, która prowadzi cię do wyższego celu. Zanim będziesz mieć możliwość i możliwość zrobienia wielkich rzeczy, naucz się najpierw osiągnąć te małe rzeczy.

IMG_4606_副本